Tkanina na zadaszenie tarasu – co wybrać?

Taras umożliwia przebywanie na świeżym powietrzu, zapewniając ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Istotne jest to, aby pergola tarasowa została odpowiednio zabezpieczona przed opadami deszczu. Możliwości jest naprawdę wiele. Jako zadaszenie świetnie sprawdza się markiza, szkło, drewno, płyta poliwęglanowa i nawet trzcina. Niektórzy decydują się na parasol lub winorośl, ale zdecydowanie lepiej nadaje się wytrzymała tkanina na pergolę tarasową, wodoszczelna, odporna na nadmierne nagrzewanie i przenikanie promieniowania słonecznego. Znaczenie ma również to, aby zadaszenie nie zostało zniszczone na skutek silnych porywów wiatru.

Tkanina na zadaszenie tarasu – co wybrać?

Teraz znajdujący się od południa wręcz wymaga zadaszenia. Jeśli jest on dobrze oświetlony, to dla własnego komfortu warto zadbać o zacienienie. Tkaniny wodoodporne (dostępne w hurtowni tkanin: https://vermont.com.pl/pl/ ) idealnie nadają się na taras ze względu na swoją niepodatność na działanie opadów atmosferycznych. Godny polecenia jest materiał oxford, niezwykle wytrzymały na rozciąganie i uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest to, aby tkanina została pokryta z jednej strony poliuretanem, dzięki czemu nie będzie przez nią przenikać woda. Impregnacja w postaci poliestru i poliuretanu to niezawodne rozwiązanie. Można przebierać we wzorach i kolorach, dzięki czemu nie będzie problemu z dobraniem zadaszenia do swoich preferencji.

Świetnie sprawdza się również tkanina kodura, która pozwoli stworzyć nieprzemakalne zadaszenie. Można liczyć na wysokie walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Do zalet tego rozwiązania zalicza się także aperturę teflonową, tkanina kodura jest przyjemna w dotyku. Dobrym wyborem będzie także żagiel, wodoodporny, łatwy w montażu i demontażu. Najczęściej do jego produkcji sięga się po poliester. Można liczyć na ochronę przed deszczem, promieniowaniem UV. Zaletą jest to, że nie ma problemu z zamontowaniem go pod dowolnym kątem, czyli z idealnym dopasowaniem do kierunku padania promieni słońca. Można też zdecydować się na markizę, ale jeśli taras znajduje się w miejscu kiepsko osłoniętym od wiatru, to trzeba uważać. Konstrukcja markizy jest lekka, istnieje możliwość rozłożenia jej częściowo lub w całości, zgodnie z bieżącymi potrzebami.

Dodaj komentarz