Sezon grillowy w pełni. Dlaczego warto kupić płytę żeliwną do grilla?

Chcesz jeszcze łatwiej przygotowywać wyśmienite dania grillowe? Pomyśl o wyposażeniu swojego grilla w płytę żeliwną. Dlaczego warto ją kupić? Co wybrać? Sprawdź nasz poradnik przed zakupem!

Płyta żeliwna do grilla – co to jest?

Standardowy grill wyposażony jest w ażurowy ruszt. Za jego pomocą można łatwo przygotowywać kiełbaski lub pieczywo. Ruszt nie sprawdzi się jednak wtedy, gdy chcemy przyszykować inne typy potraw, na przykład jajka sadzone, drobne warzywa lub krojone mięsa. Do tego celu najlepiej nadaje się płyta żeliwna do grilla – https://keffner.pl/pl/p/Zeliwna-plyta-ryflowana-mala-do-grilla-40cm-x-26cm/7

Żeliwne płyty do grilla coraz częściej wchodzą w skład zestawów grillowych, ale można znaleźć je głównie z droższymi modelami. Można jednak dokupić je także osobno, aby zamienić swój dotychczasowy grill we wszechstronny sprzęt do szykowania różnorodnych posiłków dla całej rodziny.

Z płyt żeliwnych można korzystać na grillach stalowych i murowanych, w tym na grillach węglowych oraz gazowych.

Płyty żeliwne do grilla – rodzaje

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje płyt żeliwnych, dlatego można dopasować je indywidualnie do grilla oraz do swoich preferencji.

Płyty żeliwne można podzielić na różne kategorie pod względem swoich rozmiarów oraz wielkości. Płytę można zatem dopasować do wymiarów grilla, aby korzystało się z niego wygodniej.

Dodatkowo płyty dobiera się pod kątem ich powierzchni. W kwestii wykończenia powierzchni płyta żeliwna do grilla może być albo gładka, albo ryflowana. Ryflowane płyty pozwalają na łatwiejszy odpływ tłuszczu i nadają potrawom charakterystyczny, paskowany wzór. Uniwersalnym zakupem będzie płyta dwustronna, w której z jednej strony znajduje się gładka powierzchnia, a z drugiej powierzchnia ryflowana. Można wtedy dopasować ją do grillowanych dań.

Warto też wskazać, że płyty grillowe mogą być również używane nad paleniskami, na przykład nad ogniskiem oraz na kuchenkach gazowych.

Jak wybrać dobrą płytę żeliwną do grilla?

Aby płyta żeliwna do grilla pozwoliła na łatwe przygotowanie wyśmienitych potraw i jednocześnie mogła posłużyć na wiele lat, warto zdecydować się na model od znanej marki.

Dobra płyta powinna być ciężka, solidnie wykonana. Dostępne są także modele pokrywane powłokami, na przykład teflonem, lecz nie są one tak trwale jak płyty z czystego żeliwa.

Sprzedać żeliwnych płyt grillowych prowadzona jest obecnie w wielu sklepach, także w sklepach internetowych. Można zatem zamówić płytę w odpowiednim wymiarze, dopasowaną do swojego grilla, całkowicie online. Zakup może być dostarczony nawet kolejnego dnia pod wskazany adres.

Dodaj komentarz