Rośliny oczyszczające powietrze – na jakie warto postawić?

Rośliny oczyszczające powietrze – nie brzmi to w pierwszej chwili zbyt przekonująco. Takie gatunki jednak istnieją i naprawdę potrafią tak działać!

Rośliny oczyszczające powietrze – czy naprawdę one działają?

Wiele osób wybierając rośliny do swojego otoczenia skupia się raczej na ich walorach estetycznych oraz na tym, czy dany gatunek odnajdzie się w glebie lub przy konkretnym nasłonecznieniu. Jak zaś sytuacja ta wygląda w przypadku takich odmian, jak rośliny oczyszczające powietrze? Wiele osób może w pierwszej chwili uznać, że jest to zwykły blef bądź chwyt marketingowy, lecz tak naprawdę każda roślina oczyszcza poniekąd powietrze w wyniku procesu zwanego fotosyntezą, w którym to jednym z głównych składników jest szkodliwy dla nas dwutlenek węgla. Co ciekawe jednak, wiele rodzajów roślin będzie również w stanie oczyszczać powietrze z innych substancji. Oczywiście zapomnijmy o skuteczności, jaka jest oferowana na przykład przez oczyszczacze powietrza, lecz w wielu przypadkach takie rośliny również są w stanie coś zdziałać!

Rośliny oczyszczające powietrze – które z nich najlepiej jest wybrać

Eksperci są w stanie wskazać na wiele różnych gatunków roślin, które wyjątkowo dobrze radzą sobie w kwestii oczyszczania powietrza. O jakich z nich warto wspomnieć? Przede wszystkim paprotki są świetne nie tylko w oczyszczaniu, ale również w jonizowaniu powietrza. Dobrze sprawdzi się również na przykład bluszcz, chryzantemy, gerbery, aglaonema, dracena, figowce, daktylowce, skrzydłokwiat czy liriope. Warto jednak przy kupnie takich kwiatów zadbać o dodatkowe wyposażenie, jak na przykład osłonki metalowe na doniczki.

Jak znaleźć odpowiednie rośliny oczyszczające powietrze do naszego domu?

Poszukujesz dobrych roślin oczyszczających powietrze, które idealnie sprawdzą się w twoim domu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz? Zdecydowanie warto zwrócić się do specjalistów, którzy doskonale znają się na kwiatach i pomogą ci podjąć najlepszą możliwą dla ciebie decyzję!

Dodaj komentarz