Pralka slim – czym jest i kiedy to dobry wybór?

 

jaka pralke wybracDziś oferta różnego rodzaju pralek jest naprawdę szeroka. W każdym sklepie ADG wybierać można spośród wielu różnych modeli. Właściciele przestronnych łazienek mają zdecydowanie mniejszy problem z wyborem idealnej pralki. Nieco inaczej sytuacji wygląda w przypadku właścicieli łazienek o dość małym metrażu. W ich przypadku bardzo duże znaczenie mają nie tylko konkretne funkcje urządzenia, ale również jego wielkość. Im polecić można w szczególności pralkę slim. To funkcjonale urządzenie, które cieszy się coraz większą popularnością m.in. ze względu właśnie na swoje niewielkie wymiary.

Pralka slim – co to znaczy?

Jak można się domyślić, pralka slim to urządzenie, które cechuje się swoimi niewielkimi rozmiarami. Uwagę zwraca przede wszystkim jej głębokość. Najczęściej bowiem głębokość pralko slim nie jest większa niż 40-45 cm. Co jednak ważne, pod względem funkcjonalności ten typ pralki niczym nie różni się od pralek standardowych. Warto tu zaznaczyć, że choć pralki slim są znacznie mniejsze od tych klasycznych, to ich pojemność wcale nie jest dużo mniejsza. W ich bębnie spokojnie mieści się 5-6 kg ubrań. Oznacza to, że takie urządzenie w zupełności spełni swoje zadanie w domu zamieszkałym przez rodzinę z dwóją dzieci. Jeśli chodzi o szerokość pralek slim, to na rynku najczęściej spotkać można urządzenia o szerokości do 50 cm. Jeśli zaś chodzi o sposób załadunku, to w przypadku pralek slim ubranie wkłada się i wyjmuje od góry. Jest to dość wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga schylania się.

Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę slim?

Na rynku dostępne są różne modele pralek slim. Wybierając ten konkretny, warto zatem zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim istotna jest tu klasa energetyczna urządzenia. Im wyższa klasa energetyczna, tym mniejsze zużycie energii elektrycznej. Obecnie w sklepach dostępne są pralki z klasą energetyczną od A do D. Najlepszym wyborem będzie zakup pralki slim z klasą energetyczną A. Są to bowiem urządzenia zużywające najmniej energii elektrycznej. Drugim istotnym kryterium jest prędkość i skuteczność wirowania. Im szybsza prędkość wirowania, tym skuteczniejsze pranie. Na koniec wspomnieć trzeba jeszcze o kwestii zużycia wody. Dobra pralka slim to taka, która cechuje się oczywiście jak najmniejszym zużyciem wody.

Gdzie sprawdzi się pralka slim?

Pralka slim będzie najlepszym wyborem w przypadku posiadania łazienki o niewielkim metrażu. Innymi słowy, pralkę slim na pewno warto kupić wówczas, kiedy urządzenie o standardowych wymiarach po prostu nie zmieści się do łazienki lub zajmie w niej zbyt dużo miejsca. W niewielkim pomieszczeniu ważny jest każdy centymetr. Warto zatem stawiać na takie rozwiązania, które pozwolą jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń. Dowiedź się więcej na temat Kiedy pralki slim będą najlepszym wyborem? Ze względu na swoje rozmiary pralka slim nie musi stać wyłącznie w łazience. Wiele osób decyduje się na jej ustawienie choćby w kuchni.

Jakie programy powinna mieć pralka slim?

Aby pralka slim spełniła swoje zadanie, obsługiwać powinna kilka podstawowych programów. Na to również należy zwrócić uwagę, wybierając konkretny model. Na pewno urządzenie obsługiwać powinno takie programy jak program krótki, z połową załadunku, do wełny oraz program do ubrań z jeansu. Podkreślić tu jednak trzeba, że jeśli chodzi o programy obsługiwane przez pralkę, to te dopasowane powinny być przede wszystkim do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Na niektórych osób część z dostępnych programów będzie niezbędna, a część wręcz zbędna.

Dodaj komentarz