Porządek w ogrodzie – jak go zrobić i utrzymać?

Ogród to miejsce zdane na łaskę i niełaskę zjawisk atmosferycznych, dlatego nic w tym dziwnego, że czasem wymaga porządkowania. Można to zauważyć szczególnie wiosną, kiedy natura powoli budzi się do życia i trzeba przygotować jej przestrzeń, aby w spokoju mogła się rozwijać. Poznaj przyrządy, które powinieneś mieć w swoim schowku, aby ułatwić sobie dbanie o ogród.

Od czego zacząć sprzątanie ogrodu?

Pierwszym punktem na liście do zrobienia w ogrodzie jest pozbycie się wszystkich oznak zimy. Należy uciąć zeschnięte gałązki przy pomocy nożyc lub sekatora, gdyż będą one przeszkodą na drodze wzrostu nowych pędów. Trzeba też zebrać wszystkie suche i gnijące liście – najlepiej jest je zgrabić na kupki, aby nie roznosiły się po reszcie ogrodu. Można też trochę pomóc sobie z porządkami, inwestując w dmuchawy do liści lub odkurzacze wyposażone w worki, co znajdzie zastosowanie w przypadku sporych terenów, gdyż zdecydowanie usprawni pracę.

jak dbac o porzadek w ogrodzie

Kiedy wszystko już uprzątnięte można przejść do pozbywania się zgromadzonych odpadków. Pomocne będą w tym kosze z uchwytami, dzięki czemu łatwiej będzie przenieść je na kompostownik. Jeśli mamy sporo do zebrania lepszą opcją będą lekkie, zwrotne taczki, które uchronią nas przed dźwiganiem. Do załadowywania liści, czy skoszonej trawy można używać odzianych w grube rękawiczki dłoni, jednak wygodniejszą opcją wydaje się wyposażenie się w łopatę lub szpadel. Przy okazji narzędzia te sprawdzą się w trakcie sadzenia i przygotowywania grządek pod nowe rośliny.

Co robić, aby utrzymać porządek wokół domu?

Kiedy wysokie temperatury zaczynają robić się normą, ale na naszym terenie jet sporo luźnej ziemi, pojawia się problem z roznoszącym się wszędzie błotem. Nawet najmniejszy podmuch wiatru może powodować rozprzestrzenianie się ziemi po całej posesji, w efekcie czego przenosimy ją na podeszwach do domu. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w myjki ciśnieniowe (https://www.Bricomarché.pl/narzedzia-i-akcesoria/warsztat/myjki-cisnieniowe-akcesoria), dzięki którym szybko oczyścimy nie tylko podjazd, ale i całe podwórko. Nie tylko pomogą wyeliminować pył i kurz, ale przy okazji dzięki wymiennym końcówkom, znajdą zastosowanie także w innych zadaniach. Myjki ciśnieniowe sprawdzą się bowiem podczas mycia okien, w trakcie sprzątania garażu, a nawet… oczyszczania karoserii naszego samochodu! Nic lepiej niż myjki ciśnieniowe nie usunie zabrudzeń ze szczelin pomiędzy płytkami, ani nie sprawi, że precyzyjnie dotrzemy do dylatacji przy kostce brukowej. To wielofunkcyjne urządzenia, które z pewnością odmienią życie domowników.

Dodaj komentarz