Najmodniejsze obrusy i bieżniki na stół

Dobrze dobrane nakrycie stołu wprowadza elegancki nastrój, co z pewnością zostanie docenione przez gości. Obrus lub bieżnik podkreśla uroczyste przyjęcia, jest tłem i zarazem bazą dla zastawy stołowej, dekoracji oraz dla potraw, które zostaną podane. Tekstylne bieżniki na stół wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna lub len, są świetnym rozwiązaniem na niewielkie uroczystości rodzinne. Bieżniki z tworzyw sztucznych, np. z poliestru, dominują na dużych imprezach okolicznościowych. Jak dobierać nakrycie stołu do okazji, aby stworzyć wyjątkowy i elegancki klimat?

Bieżniki i obrusy na stołach w restauracjach

Imprezy organizowane w restauracjach wymagają specjalnej oprawy. Wystrój wnętrza powinien być elegancki, nastrojowy, ale też praktyczny. Z tego względu często głównym elementem aranżacji stają się obrusy oraz bieżniki na stół. Najważniejszym zadaniem obrusów jest stworzenie atrakcyjnego tła dla zastawy oraz dla podawanych potraw. Obrus stanowi najważniejszą dekorację, ale aby przełamać jego monotonię, wprowadza się właśnie bieżniki.

Bieżnik na stole stanowi kontrastowy element dekoracyjny, który układa się na środku mebla. Zwykle bieżniki dobiera się pod względem koloru – element powinien różnić się od barwy obrusu, ale powinien pasować do pozostałych dekoracji, np. do koloru kwiatów w wazonie, do serwetek lub do świec. Delikatne i ozdobne bieżniki z organzy to doskonały pomysł na udekorowanie stołów w restauracjach oraz w kawiarniach. Biały bieżnik ze złotymi dodatkami wygląda bardzo atrakcyjnie na stołach komunijnych lub weselnych.

Flizelinowe bieżniki na stoły

W restauracjach dobrym wyborem są bieżniki wykonane z lekkiej i delikatnej fizeliny. Ten materiał świetnie się układa, jest niedrogi, więc może zostać szybko wymieniony w przypadku uszkodzenia lub poplamienia. Fizeliny nie trzeba prasować, ponieważ materiał nie jest podatny na gniecenie się. Flizelinowe bieżniki na stół dostępne są w wielu atrakcyjnych kolorach, co pozwala dobrać je do danej okazji oraz do pozostałych elementów dekoracyjnych.

Naturalne bieżniki na stół

Bieżniki na stoły wykonane z naturalnych materiałów doskonale podkreślą przyjęcia organizowane w plenerze. To prawdziwa gratka dla miłośników naturalnych produktów. Jutowy bieżnik z dekoracyjną koronką świetnie prezentuje się na masywnych, drewnianych stołach. W aranżacji warto użyć świeżych, wiejskich kwiatów lub ziół. Ten wyjątkowy bieżnik pasuje do przyjęć organizowanych na łonie natury. Delikatna koronka podkreśla rustykalny styl wnętrza, w którym odbywa się przyjęcia.

Dodaj komentarz