Montaż rekuperacji – o czym mowa w praktyce?

Rekuperacja to nic innego jak wentylacja, która od swojej tradycyjnej wersji różni się tym, że odzyskuje ciepło. Rekuperacja umożliwia w bardzo nowoczesny i innowacyjny sposób wymianę powietrza w budynku. Dodatkowo ten nowoczesny system, w porównaniu z poprzednikami nie pozostawia wilgoci wewnątrz domu. 

Jak działa rekuperacja?

Alternatywne formy pozyskiwania ciepła zyskują coraz większą popularność. Montaż rekuperacji w Zgierzu to idealne rozwiązanie, które pomimo swojej bardzo prostej budowy ma niesamowite umiejętności. Rekuperacja działa pod wpływem ruchów powietrza, które przepływają przez urządzenie. To w nim dochodzi do swoistej wymiany zużytego powietrza na czyste.

Powietrze z pomieszczeń jest brudne, wilgotne, nie przyjemne w zapachu, ale co najważniejsze jest ciepłe. Powietrze spoza budynku jest świeże i pachnące – natomiast jest zimne. Zadaniem rekuperatora jest tym samym zatrzymanie ciepła z jednego strumienia i przekazanie go do następnego. Urządzenie wymienia to co zbędne, pozostawiając potrzebne ciepło.

Jakie są zalety rekuperacji?

To nowoczesne i bardzo kreatywne rozwiązanie nie tylko poprawia jakość życia, ale pozwala odczuć oszczędności w portfelu. Pierwsza oszczędność pojawia się w okresie zimowym. Przy ogrzewaniu budynku, ciepło nie jest usuwane, a grzejnik pracuje mniej. Tym samym rachunek jest o wiele mniejszy.

Osoby posiadające rekuperator niwelują praktycznie do zera dostawanie się smogu, pyłu i alergenów do budynku. Urządzenie niweluje również gromadzącą się w domu wilgoć, kurz, roztocza i wirusy. Kolejną zaletą jest również brak hałasu, a w okresie letnim znika problem z wpadającymi osami lub trzmielami.

Czy montaż rekuperacji poprawia jakość życia?

Badania wskazują, że dzięki zamontowaniu rekuperatora w domu i zatrzymania w nim ciepła, koszty ogrzewania w zimę można obniżyć o nawet 30%.  Jest to jedna trzecia rachunku, a oszczędność, można wykorzystać na jakiekolwiek inną rzecz lub usługę.

Do zamontowania rekuperacji warto zatrudnić specjalistów, którzy mają wiedzę oraz doświadczenie w tej branży. Rekuperacja to nowoczesne i bardzo przydatne urządzenie, a dzięki jego licznym zaletom – poprawia jakość życia w mieszkaniu.

Dodaj komentarz