Łazienka klasyczna – jak wybrać armaturę?

wystroj lazienkiMożna eksperymentować w kwestii urządzenia łazienki, ale wiele osób wybiera wersję klasyczną – sprawdzi się ona w każdym mieszkaniu. Czy jednak klasyka musi być nudna? Oferowana w sklepach armatura w stylu retro lub meble do łazienki w stylu angielskim będą dobrym rozwiązaniem pozwalającym wyróżnić aranżację.

Łazienka retro – styl klasyczny w nowej odsłonie

Urządzana w dzisiejszych czasach łazienka klasyczna prezentuje się nowocześnie, ale stosuje się w niej elementy nawiązujące do stylu klasycznego. Armatura pasująca do takiej aranżacji od razu rzuca się w oczy. W dużej łazience można – a nawet trzeba – postawić wannę z nóżkami. Właśnie takie wanny kiedyś znajdowały się w łazienkach.

Poza wanną warto dobrać inne niezbędne elementy wyposażenia również w tym stylu albo zbliżonym. Umywalka retro pozwoli stworzyć wrażenie, że wygląd wnętrza nie jest wynikiem przypadkowego działania. Nawet dodatki można nabyć w pasującej kolorystyce i np. wyposażone w zdobienia nawiązujące do klasyki.

Łazienka angielska i kolorystyka wyposażenia

W sklepach nietrudno znaleźć wyposażenie pasujące do łazienki urządzonej w angielskim stylu. Na przykład, miska wisząca retro to ciekawy element z możliwością wykorzystania go na co dzień. Nie musi być biała – z powodzeniem można zdecydować się na pastele, desenie np. paski, trójkąty, wzory roślinne.

W klasycznej łazience ściany najczęściej są białe – na tym tle dobrze będą prezentowały się elementy armatury w innych odcieniach bieli. Wanny retro również mogą mieć odcień białego, ale jeśli ktoś preferuje kolor, może go wybrać. Nie powinien to być jednak mocny ton danego koloru – lepsze są wersje rozbielone, pastelowe.

Wanny retro – element estetyczny i użyteczny

Urządzenie łazienki w stylu retro jest przyjemną odskocznią od sterylnej i wtórnej nowoczesności. Niektóre osoby po zobaczeniu spłuczki retro czy „sztandarowego” elementu, wanny z nóżkami, zakochują się w tej aranżacji. Miłe wrażenie związane z oglądaniem stylowej armatury i dodatków ułatwia zrelaksowanie się w kąpieli.

Podsumowując, łazienka w stylu klasycznym może podobać się miłośnikom nieco staroświeckich aranżacji.

Dodaj komentarz