Kiedy skorzystać z kuchennego gniazda blatowego?

gniazda kuchenne

Na rynku akcesoriów elektrycznych znaleźć można wiele nietypowych urządzeń, które w znaczący sposób podnoszą komfort codziennego użytkowania domu. Jednym z przykładów tego typu sprzętów są gniazda blatowe kuchenne. W sprzedaży znaleźć można ich wersje nablatowe, wpuszczane w blat i wysuwane, a także podszafkowe i z uchwytem. To ciekawa, niezwykle estetyczna i funkcjonalna alternatywa dla tradycyjnych przedłużaczy i popularnych złodziejek, czyli rozgałęźników elektrycznych.

Rodzaje kuchennych gniazd meblowych

Rynek oferuje wiele rodzajów kuchennych gniazd blatowych. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się rozwiązania dyskretne, a dzięki temu niezwykle estetyczne. Doskonałym przykładem takich gniazd są ich wersje wpuszczane i wysuwane. W obu przypadkach należy zadbać o przygotowanie odpowiedniego otworu montażowego w blacie, gdzie następnie zostanie zainstalowane wybrane gniazdo. Gdy zależy nam na oszczędności miejsca na powierzchni blatu, dobrym rozwiązaniem jest wybór gniazda wysuwanego. Jeśli ma to mniejsze znaczenie, zwykle instalowane są wpuszczane gniazda blatowe kuchenne wyposażone w charakterystyczną klapkę lub modele obrotowe.

Jeśli nie ma możliwości wykonania otworu w blacie, alternatywą dla gniazda wpuszczanego lub wysuwanego jest gniazdo meblowe nablatowe, z uchwytem lub podszafkowe. Pierwsze instalowane są w miejscu styku ściany z blatem mebli. Uchwyty przykręcane są do blatów, co sprawdza się m.in. przy wyspach kuchennych. Gniazd podszafkowych, zgodnie z nazwą, używa się przy szafkach podwieszanych, przykręcając je od spodu szafki.

Zalety gniazd meblowych

Podstawową korzyścią z zastosowania kuchennego gniazda blatowego jest uzyskanie bezpośredniego dostępu do gniazdka elektrycznego z poziomu blatu. Warto pamiętać, że część gniazdek elektrycznych w kuchni jest zasłonięta przez meble, w związku z czym użytkownik na co dzień ma do nich mocno ograniczony dostęp. Stosując gniazda blatowe kuchenne, można uniknąć konieczności stosowania mniej estetycznych przedłużaczy. Takie akcesoria, zwłaszcza modele wpuszczane i wysuwane, są bardziej dyskretne i pozwalają ukryć pod blatami mebli kable. Gdy użytkownik nie korzysta z gniazdka, można je zamknąć i schować pod powierzchnią blatu.

Stosowanie kuchennych gniazdek blatowych jest sposobem na poprawę bezpieczeństwa i komfortu korzystania z wielu przydanych, elektrycznych sprzętów kuchennych. Takie gniazdko z powodzeniem zastąpi zwyczajny przedłużacz lub złodziejkę. Jest dyskretne i estetyczne, a przy wyborze modelu hermetycznego, również dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Dodaj komentarz