Jakimi właściwościami wyróżniają się bawełniane kołdry całoroczne?

Na higienę snu wpływa wiele rzeczy. Dobrze wywietrzona sypialnia, wygodny materac, ale też to czym się przykrywamy. Kołdra powinna grzać zimą i chłodzić latem. Nie zawsze mamy możliwość kupowania kołder na każdą porę roku, gdyż wiąże się to z miejscem do przechowywania. W takich wypadkach najlepiej wybrać kołdrę całoroczną. Dlaczego?

Czym jest kołdra całoroczna?

Dobra kołdra może zapewnić nam zdrowy, spokojny i komfortowy sen, jednak wybór idealnie dopasowanej kołdry nie jest prosty. Kołdry całoroczne to kołdry, które posiadają wypełnienie między kołdrą zimową, a kołdrą letnią. Ilość i rodzaj wypełnienia zapewnia odpowiednią temperaturę zarówno latem, jak i zimą. Bawełniane kołdry całoroczne są polecane osobom, które nie mają miejsca na przechowywania kilku kompletów posłania. Kołdra wykonana z naturalnymi poszyciami, takimi jak bawełna posiada dobre właściwości termoizolacyjne. Kołdra z naturalnych materiałów nie powoduje przegrzewania się  i umożliwia naturalny przepływ i dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki nim skóra może oddychać.

Dlaczego warto zdecydować się na bawełnianą kołdrę całoroczną?

Kołdry całoroczne, wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna to dobry wybór, gdyż zapewniają nie tylko komfort użytkowania, ale również odpowiednia przepuszczalność powietrza. Zapewniają ciepło w okresie jesienno-zimowym, i przyjemnie chłodzą, gdy temperatury na zewnątrz są wyższe. Oprócz poszycia ważne jest także wypełnienie. Kołdra antyalergiczna, zalecana alergikom powinna posiadać wypełnienie z włókna silikonowego. Silikon zapewnia naturalną ochronę przed kurzem i bakteriami. Ważną zaletą jest także to, że tego typu kołdry są łatwe w utrzymaniu czystości. Odporne są na pranie, a po wyschnięciu nie zbijają się w bezkształtną formę. Można prać je w pralce, gdyż nie tracą swojej sprężystości. Bawełna jest delikatna w dotyku i nie podrażnia skóry, nie wywołuje również reakcji alergicznych. Do ich zalet należy zarówno optymalna lekkość, jak i doskonała termoizolacja.

 

Dodaj komentarz