Jak wybrać meble do pokoju dziennego?

Pokój dzienny, inaczej nazywany salonem, to serce każdego domu. To pomieszczenie, w którym domownicy spędzają większą część swojego czasu wolnego, odpoczywając, przyjmując gości i oddając się ulubionym rozrywkom. Często salon spełnia wiele różnych funkcji, nierzadko jest również gabinetem czy sypialnią. Właśnie dlatego powinien być urządzony w sposób przemyślany i funkcjonalny.

Wybór mebli. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zarówno meble do pokoju dziennego, jak i do każdego innego pomieszczenia, powinny wyróżniać się trzema cechami. Przede wszystkim muszą być praktyczne, a więc pasować do charakteru wnętrza oraz potrzeb domowników. Ponadto dobrze dobrane meble to te, które łączą w sobie walory wizualne i wysoką jakość wykonania. Wykonane z trwałych tworzyw szafki RTV, komody, witryny czy szafy na pewno posłużą zdecydowanie dłużej. Dobre gatunkowo propozycje oferuje między innymi sklep meblowy AKORD, który stawia na proste, ponadczasowe formy oraz uniwersalną kolorystykę.

Jakie meble wybrać do salonu?

Każdy salon jest inny, każdy domownik ma nieco inne potrzeby oraz oczekiwania względem idealnie urządzonego wnętrza, jednak istnieje kilka rodzajów mebli, które prawie zawsze dobrze sprawdzają się w pokoju dziennym. Pierwszym z nich jest szafka pod telewizor, Pozwala ona ustawić odbiornik telewizyjny na odpowiedniej wysokości, a co za tym idzie wpłynąć na komfort oglądania ulubionych programów. Na takiej szafce bez problemu można ustawić router, głośniki, odtwarzacz czy inne sprzęty, z kolei w jej wnętrzu schować to, co niezbędne, ale niekoniecznie powinno być widoczne. Kolejnym meblem sprawdzającym się w salonie są oczywiście wszelkiego rodzaju komody. Mniejsze, większe, wyższe, niższe – najważniejsze, żeby były pojemne i bez problemu zmieściły wszystko to, co musi znaleźć się w salonie. Komody najczęściej składają się z szuflad, szafek lub zarówno szuflad, jak i szafek. W bardzo małych pomieszczeniach doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się szafy, które są jeszcze pojemniejsze, a więc na stosunkowo niewielkiej przestrzeni są w stanie zmieścić o wiele więcej rzeczy. W salonie można wykorzystać również półki wiszące, witryny, regały, barki czy bufety. Podstawą są oczywiście stolik kawowy lub ława oraz meble wypoczynkowe. Tu domownicy mogą wybierać między narożnikiem, sofą, rozkładaną kanapą, fotelami.

Salon powinien być urządzony w sposób dobrze przemyślany, aby ułatwiać codzienne funkcjonowanie domowników oraz sprawiać, że będą czuli się jak najlepiej w swoich czterech kątach.

Dodaj komentarz