Jak urządzić biuro architektoniczne? Makiety, oświetlenie i meble własnego projektu – pokaż swoją kreatywność!

biuro architektaZakładając biuro architektoniczne warto pamiętać, że jego estetyka będzie oceniana przez potencjalnych klientów. Jak wiadomo Ci ludzie będą oczekiwać, że wnętrze będzie zachwycać. Co w sumie zrozumiałe, wszak pojęcie estetyki, a nie tylko techniczne myślenie w tym zawodzie są bardzo ważne. Ale nie od dziś wiadomo, że „szewc bez butów chodzi”, zatem architekt może mieć biuro, które z dobrym gustem nie ma nic wspólnego. Na szczęście tak wcale nie musi być. Wystarczy tylko skorzystać z naszych rad, jak urządzić takie biuro. Postawcie na kreatywność, bo to podstawa.

Makiety na stole i gotowe

Architekci często robią makiety, zatem właśniee makietę do własnego biura warto przygotować. Taki model może pokazywać jak ma wyglądać wnętrze i na co zwrócić uwagę. Samo jej przygotowanie nie będzie zupełnie trudne, w końcu jesteście profesjonalistami, nie mniej dobry klej do plastiku się Wam przyda. W końcu jak coś robić, to w 100%, tym bardziej, że taka makieta może potem stanąć w centralnym miejscu Waszego gabinetu i w zdecydowanie mniejszych proporcjach je przedstawiać. Notabene to świetna dekoracja pomieszczenia.

Oświetlenie ma znaczenie, czyli funkcjonalność i estetyka

Każde biuro musi być dobrze i właściwie oświetlone, a biuro architekta to już szczególnie. Jednak inaczej niż w przypadku innych, klienci będą oceniać Was także poprzez to jak oświetlone jest wnętrze i nie tylko funkcjonalność, ale i estetyka mają w tym przypadku tak samo duże znaczenie. Najlepiej podzielić biuro na konkretne strefy. W strefie pracy powinno znajdować się oświetlenie z zimnym światłem, przy którym lepiej się pracuje. Na pewno dobrze sprawdzą się panele LED czy natynkowe lampy, które można też wykorzystać we wnętrzu. Polecamy także lampy na statywie, które prezentują się oryginalnie, ale też bardzo dobrze doświetlają taką strefę. Z kolei w miejscu, gdzie przyjmujecie klientów lepiej postawić na oświetlenie typowo dekoracyjne. Duże znaczenie ma jak wiecie estetyka, jedna powinna ona pasować do ogólnego charakteru wnętrza. Stąd też dla miłośników glamour sprawdzą się żyrandole, ale druciane. Z kolei jeżeli preferujecie bardziej industrialny charakter i chcecie uzyskać efekt loftu, to metalowe oprawy, albo plafony inspirowane przemysłowym stylem będą jak znalazł.

Meble na miarę oczekiwań

Czas przejść do mebli i one powinny być niepospolite. Najlepiej wiec zaprojektować je samodzielnie, a jeżeli do tego macie jeszcze nieco umiejętności i chęci to rzeczywiście możecie uzyskać genialny efekt. Jednocześnie nie musicie wymyślać nic przaśnego, a wręcz nie powinniście. Natomiast dobrze sprawdzi się geometryzm oraz linearność. Ba! Można nawet wykonać meble z pleksi czy też plastiku dzięki temu ich charakter będzie niecodzienny i samo biuro będzie przyciągać uwagę estetyką. Ale kolory także mają znaczenie i znowu tutaj musicie pamiętać o kilku rzeczach. Najpierw powinniście zastanowić się, jakie kolory wybrać, by pasowały do całości, a potem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ten kolor dobrze wpływa na wnętrze. Można więc postawić zarówno na biele, szarości, ale i zastosować meble w kolorze naturalnego drewna, ze wspaniałą imitacją słoi oraz sęków.

Dekoracje tworzą charakter wnętrza

Nie od dziś wiadomo, że to dekoracje tworzą charakter wnętrza i dopełniają je. Można więc powiedzieć, że są zarówno kropką nad „i”, jak i wisienką na torcie. Jednak nie można z nimi przesadzać. Warto i w tym przypadku wykonać dekoracje samodzielnie i to wykorzystując filozofię no waste oraz kleje to plastiku. Wystarczy połączyć różne dekoracyjne elementy tworząc jednolitą całość. Taka abstrakcja jest oryginalna. Ale kleje do plastiku możecie wykorzystać także tworząc ramki na dyplomy. Do tego warto jeszcze zabudować kilka półek, a na nich umieścić wykonane makiety Waszych wcześniejszych zleceń. Oczywiście i Wy jesteście reklamą Waszego biura, zatem pamiętajcie o odpowiednim ubraniu, które powinno być eleganckie, ale też mieć pazur, co sprawia, że klienci zauważą Waszą kreatywność.

Przygotowanie biura architektonicznego nie musi już spędzać Wam snu z powiek. Wystarczy tylko skorzystać z naszych rad. Na końcu przypominamy jeszcze, że charakter biura powinien pasować do charakteru budynku, w którym się znajduje.

Dodaj komentarz