Dobudowa komina – jak znaleźć dobrych fachowców?

budowa kominaZazwyczaj komin powstaje na etapie budowy domu. Jest uwzględniony w projekcie instalacji wentylacyjnej. Czasami jednak zdarza się, że musi zostać dobudowany w istniejącym już budynku. Komu zlecić jego wykonanie?

Kiedy niezbędne jest dobudowanie komina? 

Budowa komina jest niezbędna w przypadku systemów grzewczych. Najczęściej powstaje on na etapie stawiania ścian i tworzenia instalacji wentylacyjnej. Czasami jednak zdarza się, że właściciel istniejącego budynku decyduje się na wymianę źródła ogrzewania. Dobudowa komina w Łodzi powinna zawsze być wykonywana przez specjalistów, którzy pomogą w wyborze komina i wykonają montaż zgodnie z przepisami. Daje to gwarancję tego, że korzystanie z komina będzie bezpieczne dla mieszkańców budynku. Zazwyczaj wykorzystuje się kominy stalowe. Nie wymagają one prac murarskich i są przeznaczone do obsługi pieców gazowych, olejowych i kondensacyjnych. Dzięki czemu, że elementy składowe kominku dostępne są w różnych rozmiarach, możliwe jest dopasowanie ich do potrzeb budynku. W przypadku instalacji pieców na drewno lub biomasę konieczne jest dobudowanie komina stalowego żaroodpornego. Stal, z którego się go produkuje, jest grubsza, a tym samym bardziej odporna na wysoką temperaturę, co zapewnia większe bezpieczeństwo. 

Czy komin może być nieszczelny?

Z biegiem czasu każdy komin pod wpływem eksploatacji może stać się nieszczelny. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, które jeśli nie zostanie w porę wyeliminowane, może stwarzać zagrożenie dla życia mieszkańców. Problem ze szczelnością komina można rozpoznać po pojawianiu się na ścianach pęknięć, ciemnych plan oraz występowaniu nieprzyjemnego zapachu. Uszczelnianie komina w Koluszkach i innych miejscowościach należy zlecić profesjonalnej firmie. Zazwyczaj instaluje się w kominach specjalne wkłady stalowe. Trzeba pamiętać, że regularne wykonywanie przeglądów oraz prac konserwacyjnych kominów i przewodów wentylacyjnych, zagwarantuje bezpieczeństwo i w wielu przypadkach, uchroni od tragedii. 

Dodaj komentarz