Dachówka – na jaki materiał postawić?

pokrycie dachuStworzenie odpowiedniego pokrycia dachowego przy pomocy dachówki wymaga podjęcia kilku decyzji. Mowa tu o tym jaki rodzaj dachówki wybrać, w jakim ona ma być kolorze i co bardzo ważne z jakiego materiału jest wykonana. Od tej decyzji naprawdę wiele zależy więc z jakiego materiału dachówkę wybrać?

Gdzie szukać dachówki?

Szukając pokrycia dachowego takiego jak na przykład dachówka w Skawinie najczęściej warto jest zdecydować się na skorzystanie w tym celu z internetu. Czasy się zmieniają i widać to po tym, że właśnie w internecie aktualnie reklamuje się całe mnóstwo firm. Dlatego to tam można trafić na najbogatszą ofertę.

Poszukiwania z pomocą internetu prowadzi się oczywiście przez wyszukiwarkę. W tym celu wpisujemy w nią odpowiednią frazę taką jak dla przykładu „skład materiałów budowlanych w Skawinie”. Wyniki takiego wyszukiwania powinny składać się z wielu firm oferujących dachówki przeróżnego rodzaju.

Jakie są rodzaje dachówki i jak je wyróżniamy?

Sposobów na podział dachówek na rodzaje jest całe mnóstwo. Podstawowy zakłada ich podział ze względu na to z jakiego materiału zostały one wykonane. Na rynku spotkamy dwa podstawowe rodzaje dachówek i są to dachówki ceramiczne oraz cementowe zwane też betonowymi. Dachówki ceramiczne są tworzone z gliny poprzez wypalanie. Cementowe to z kolei mieszanka cementu, piasku oraz dodatków. Są one następnie sezonowe i w taki sposób one powstają.

Dachówki dzielimy również ze względu na ich kształt. Tutaj rodzajów jest całe mnóstwo, a do tego niektóre z nich dostępne są tylko w formie ceramicznej lub cementowej. Spotkamy na przykład dachówkę holenderską zwaną esówkę. Oprócz tego wyróżnia się między innymi dachówkę zakładkową, marsylkę, płaską, karpówkę, a nawet i dachówki fotowoltaiczne.

Jaki materiał dachówki wybrać?

Wszystko jest kwestią osobistych preferencji. Dachówki ceramiczne są lżejsze i mają znacznie więcej opcji kolorystycznych, gdyż mogą być dowolnie barwione. Dachówki cementowe z kolei są cięższe i bardziej masywne, a ich kolory to zazwyczaj ograniczona gama.

Dodaj komentarz