Czy warto wybrać lodówkę dwudrzwiową?

Z całą pewnością nikt z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez lodówki – jest to jeden z podstawowych sprzętów AGD, które kupujemy w pierwszej kolejności, wprowadzając się do nowego lokum. Jak się jednak okazuje, wybór takiego urządzenia wcale nie należy do najłatwiejszych. Minęły już czasy wyłącznie klasycznych chłodziarek, które nie pozwalały nam na większą dowolność względem ich wykończenia czy zagospodarowania w środku. Doskonałym tego przykładem jest dwudrzwiowa lodówka. Czy jest to jednak odpowiednie rozwiązanie?

Lodówka dwudrzwiowa, czyli model side by side

Myśląc o lodówce, zazwyczaj wyobrażamy ją sobie w dość określony sposób: jako pionowe, dość wysokie urządzenie z zamrażalnikiem umieszczonym na dole bądź ewentualnie na górze. Tymczasem lodówka dwudrzwiowa oferuje nam zupełnie inny rozkład. W tym przypadku komora zamrażalnika znajduje się… z boku i swoim rozmiarem przypomina komorę chłodziarki. Dlatego też tego typu lodówki są również określane jako side by side.

Dwudrzwiowa lodówka, jak bardzo łatwo można się domyślić, jest nieco większa od tradycyjnej chłodziarko-zamrażalki. Z drugiej strony jest nieco niższa, jako że nie ma potrzeby wydłużania urządzenia w celu umieszczenia dolnego zamrażalnika. Co istotne, każde z drzwi można otwierać niezależnie – nie musimy się zatem obawiać, że odkładając coś do zamrażalnika, narazimy chłodziarkę na utratę tak ważnego dla jej prawidłowego działania chłodu.

Tym samym korzystanie z lodówki dwudrzwiowej jest bardzo wygodne. Nie ma potrzeby schylania się czy sięgania do wyższych półek, ponieważ wszystkie znajdują się na podobnym poziomie w zasięgu naszych rąk. Większy zamrażalnik to też duże ułatwienie dla tych osób, które lubią przechowywać produkty spożywcze na później i cenią sobie posiadanie większych zapasów żywności.

Dwudrzwiowa lodówka – tak czy nie?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że lodówki typu side by side to zbędny wydatek, zwłaszcza jeśli posiadamy kuchnię o dość ograniczonym metrażu. Rzeczywiście wcześniejsze sprawdzenie dokładnych wymiarów lodówki jest kluczowe, aby upewnić się, że będzie nam się komfortowo jej używało. Niemniej wykorzystywane obecnie technologie przy produkcji sprawiają, że nawet lodówki dwudrzwiowe nie zajmują bardzo dużo miejsca. Wystarczy, że wybierzemy model z odchudzonymi ściankami lub po prostu o mniejszej pojemności.

Dwudrzwiowa lodówka daje nam naprawdę szereg możliwości. W jej wnętrzu znajdziemy sporą liczbę półek, które w dodatku w większości posiadają możliwość regulowania. Nie będzie zatem większego problemu ze schowaniem w chłodziarce wysokiego tortu czy dużej blachy z ciastem. Oprócz tego spora część lodówek side by side posiada dodatkowe udogodnienia, takie jak kostkarka czy dyspenser z wodą.

Będzie to też wybór uniwersalny pod względem urządzenia wnętrza. Lodówka dwudrzwiowa biała oraz srebrna jest co prawda spotykana najczęściej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w naszej kuchni znalazła się czarna lodówka dwudrzwiowa, jeżeli zdecydowaliśmy się na ciemniejsze wykończenie sprzętów.

Dodaj komentarz