Czy Twoje meble ogrodowe są już gotowe na zimę?

Przyjemność spędzania czasu na świeżym powietrzu, jest bezcenna. Korzystamy zatem z architektury ogrodowej, a nawet tarasów czy balkonów urządzanych w taki sposób, by móc radować się relaksującymi chwilami. Aby w sezonie letnim cieszyć się wspomnieniami z poprzedniego lata, jak i tworzyć te nowe, trzeba zadbać o ogród i każdy znajdujący się w nim element. Niewiele wysiłku, ale jednak, wymaga od nas zabezpieczanie mebli ogrodowych. W jaki sposób uchronić je przed zimą?

Odpowiednie miejsce i akcesoria do przechowywania

Meble ogrodowe wykonywane są z różnych materiałów, a te determinują nie tylko ich właściwości czy estetykę, ale i wymagany sposób przechowywania. Wyposażenie ogrodowe bazujące na materiałach naturalnych, potrzebuje ciepłego i suchego miejsca, dlatego meble najczęściej znajdują swoje miejsce w garażach czy piwnicach. Dzięki temu nie tracą swoich właściwości, nie są im straszne wilgoć czy rozmaite opady, a także promieniowanie słoneczne, które może wpływa na blaknięcie kolorów.

Podobnie rzecz się ma z meblami ogrodowymi drewnianymi. Choć drewno jest trwałe, a bazujące na nim meble solidne i pięknie się prezentujące, bez właściwej impregnacji, regularnej konserwacji oraz zastosowania osłony na czas zimy, w lecie mogą się okazać nienadającymi się do zastosowania. Z tego względu warto postawić na specjalne pokrowce ochronne, na przykład te dopasowane do wybranego kompletu mebli, do zakupienia w sklepie https://bazkar.pl/.

Dobrym pomysłem jest kupno mebli wraz z pokrowcem, dzięki czemu pogoda poza sezonem już nie jest w stanie zaskoczyć, a kupowanie na ostatnią chwilę pokrowców, nie grozi użytkownikom. Dzięki pokrowcom można uchronić każde meble ogrodowe przed blaknięciem, zawilgoceniem, uszkodzeniami spowodowanymi grzybami czy rozwojem pleśni. Jednym słowem – w porze letniej ściągnięcie pokrowca, nie oznacza ujrzenia mebli w stanie, który pozostawiałby wiele do życzenia.

Jak wybrać odpowiednie pokrowce na zimę?

Nie zawsze dokonuje się zakupu pokrowców wraz z meblami ogrodowymi. Czasami architektura ogrodowa zmienia się przez kolejne miesiące. Zielona przestrzeń jest modyfikowana, a nowy projekt zakłada więcej miejsca i przestrzeni, dzięki czemu do krzeseł ogrodowych można dokupić wymarzony stolik albo duży narożnik! Gdy już udaje się skompletować wszystkie meble ogrodowe, subiektywnie uznane za niezbędne, można pomyśleć o pokrowcu.

Plandeka wykonana z polipropylenu jest bardzo trwała i odporna na wilgoć oraz zmienne warunki atmosferyczne. Można ją swobodnie dopasować do okrycia dowolnego zestawu mebli ogrodowych. Pokrowce o konkretnych kształtach i rozmiarach, warto dopasowywać do kompletu posiadanych mebli. Łatwe w użyciu, zakładaniu, jak i zdejmowaniu, a także przechowywaniu.

Pokrowce na meble ogrodowe to ważne akcesorium, jeśli użytkownicy liczą na to, że ich meble przetrwają kolejny mroźny sezon, bez jakiegokolwiek uszczerbku. My już wiemy, co wybrać, a czy Twoje meble ogrodowe są gotowe na zimę?

Dodaj komentarz