Czy lodówka do zabudowy to dobry pomysł w nowoczesnej kuchni?

Dla każdego z nas zakup nowej lodówki z różnych powodów może okazać się wyzwaniem. Szukając nowych urządzeń domowych chcemy zyskać pewność, że wybieramy opcję całkowicie odpowiadającą naszym potrzebom. Chcemy, żeby nowy sprzęt był dopasowany do naszego rytmu dnia, stylu życia i potrzeb. Bardzo łatwo zauważyć, że na rynku lodówek w ostatnich czasach zaszły spore zmiany, a ich wybór jest ogromny: lodówki jednodrzwiowe, side by side, wolnostojące czy równie chętnie wybierana opcja, jaką jest lodówka do zabudowy. Czy taki sprzęt jest w stanie ograniczyć nadmierne zużycie energii? Sprawdź, jak lodówka w zabudowie marki Samsung sprawdzi się pod tym kątem.

Lodówka do zabudowy – kiedy warto ją wybrać?

Każdy z nas remontuje i urządza swój dom lub mieszkanie według własnych potrzeb, które często podyktowane są wielkością metrażu. W przypadku kuchni niektórzy będą mieć do dyspozycji sporo wolnego miejsca, inni chcą wykorzystać każdy dostępny centymetr, przez co będą musieli zadowolić się kompaktowymi urządzeniami. Między innymi dlatego lodówka do zabudowy w dalszym ciągu jest popularnym rozwiązaniem. W przypadku niektórych użytkowników wiąże się to z estetyką i dla nich lodówka pod zabudowę prezentuje się po prostu korzystniej niż wariant wolnostojący.

Jeśli decydujemy się na rozwiązanie, jakim jest chłodziarka do zabudowy, powinniśmy poświęcić sporo uwagi jej parametrom. Dzięki temu zyskujemy pewność, że będzie ona na pewno pasowała do naszej kuchni. W przypadku lodówek pod zabudowę należy również zwrócić uwagę na lokalizację zamrażarki. Czy powinna znaleźć się w górnej części, na dole, a może wolisz wariant bez zamrażalnika? Upewnij się także czy jej pojemność jest zgodna z Twoimi potrzebami.

Lodówka w zabudowie – czy może być energooszczędna?

Jeśli interesuje Cię chłodziarka do zabudowy, warto upewnić się, czy wybrany przez Ciebie model jest energooszczędny. Jak to sprawdzić? Wszystkie ważne informacje znajdziesz na tzw. etykiecie energetycznej.

Jeśli nie jesteś pewien, na jakie rozwiązanie się zdecydować, wyborem godnym rozważenia będą modele lodówek pod zabudowę od marki Samsung. Warto dodać, że są to jednocześnie najczęściej kupowane lodówki* w Polsce, które oferują użytkownikowi nowoczesne oraz praktyczne funkcje. Lodówka do zabudowy, która jednocześnie oszczędza energię to doskonały wybór zarówno dla osób, które interesują się nowinkami technologicznymi, jak i użytkowników, którym przede wszystkim zależy na praktyczności urządzenia.

Co więcej, wybrane modele lodówek w zabudowie Samsung zostały wyposażone w moduł Wi-Fi, który umożliwia połączenie z aplikacją SmartThings. Dzięki temu jesteśmy w stanie skorzystać z trybu AI Energy Mode. Optymalizuje on pracę urządzenia w taki sposób, aby zużywało nawet do 15%** mniej energii w ciągu roku.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. ** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

Dodaj komentarz