Baterie prysznicowe z deszczownicą – dlaczego warto na nie postawić?

bateria prysznicowa

Baterie prysznicowe cieszą się coraz większą popularnością i stopniowo zaczynają wypierać wanny. Nie ma co się dziwić. Prysznic jest szybszy i bardziej praktyczny niż tradycyjna kąpiel. Baterie prysznicowe zajmują także mniej miejsca. Jakie ich rodzaje cieszą się największą popularnością? Dlaczego warto stawiać na modele z deszczownicą? Podpowiadamy.

Baterie prysznicowe – rodzaje

Baterie prysznicowe podzielić możemy na trzy główne typy. Pierwszym z nich jest rodzaj natynkowy. Zajmuje on sporo miejsca, ponieważ cała bateria znajduje się na ścianie i jest bezpośrednio przyłączona do rur. Angażującą nieco mniej przestrzeni alternatywą są baterie podtynkowe. Duża ich część schowana jest w ścianie, co sprawia, że nie zajmują dużo miejsca. Cieszą się one największą popularnością.

Innym znajdującym się w sprzedaży typem są baterie prysznicowe jednopunktowe. Charakteryzują się one stałym, przytwierdzonym do ściany uchwytem. Jest to opcja mało praktyczna, gdyż nie pozwala na dostosowanie prysznica do indywidualnych potrzeb. Nie sprawdzi się dobrze, jeżeli korzystają z niego osoby o różnym wzroście.

Baterie prysznicowe z deszczownicą – kiedy warto?

Baterie prysznicowe z deszczownicą oprócz wspomnianej deszczownicy zawierają także tradycyjną słuchawkę, co czyni je niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Doskonale wpasują się one w nowoczesne łazienki o minimalistycznym stylu. W łazienkach tego typu świetnie sprawdzą się także inne elementy oparte o tę koncepcję. Przykładem może tutaj być bateria umywalkowa nablatowa.

Decyzję o montażu zestawu prysznicowego należy podjąć na wysokości projektowania łazienki lub jej generalnego remontu. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest on w przypadku małych pomieszczeń. Tego typu wyposażenie jest w przeciwieństwie do tradycyjnych kabin prysznicowych dosyć łatwe do sprzątania. Sprawdzi się ono również w mieszkaniach dla osób niepełnosprawnych. Miejsce pod deszczownicą jest wystarczająco duże, by móc ustawić pod nim siedzisko.

Dodaj komentarz