Kamień dekoracyjny do salonu – kiedy się sprawdzi i jak go wykorzystać?

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w całym domu – w końcu to w nim najczęściej przyjmuje się gości. Z tego względu gospodarzom zależy, aby wnętrze to prezentowało się jak najefektowniej. Dekoracją w pokoju dziennym może być ściana z obrazami, ciekawa tapeta lub niebanalny materiał wykończeniowy, na przykład kamień dekoracyjny. Jak wykorzystać naturalny kamień we wnętrzu salonu?

Kamień dekoracyjny do salonu – gdzie zastosować?

Naturalny, wysokiej jakości kamień dekoracyjny jest dosyć kosztownym materiałem i między innymi dlatego w aranżacjach stosuje się go z umiarem. Płytki z łupka czy marmuru mają ciekawy i niepowtarzalny wygląd, stąd nadmiar takiego surowca w wystroju wnętrza mógłby okazać się przytłaczający. Jeśli jednak kamień dekoracyjny do salonu trafia jedynie na jedną ścianę lub jej fragment, stanowi rozwiązanie, które odświeża aranżację i nadaje jej charakter. Zatem gdzie ułożyć płytki z kamienia naturalnego? Taki materiał doskonale sprawdzi się jako sposób na wykończenie pustej ściany za telewizorem, a także jako dekoracja za kanapą lub na kominku. Nietypową fakturę kamienia warto zestawić wtedy z gładką powierzchnią ściany pokrytej jednokolorową farbą – dzięki temu aranżacja będzie bardziej stonowana. Co ważne, kamień dekoracyjny do salonu sprawdzi się w każdym stylu wnętrzarskim, dlatego można zdecydować się na takie rozwiązanie zarówno w mieszkaniu urządzonym tradycyjnie, jak i nowocześnie.

Dlaczego warto wybrać kamień dekoracyjny do salonu?

Kamień dekoracyjny do salonu stanowi dekoracyjne wykończenie ściany o niebanalnym designie. Taki materiał nawiązuje do natury, dlatego dobrze prezentuje się w wielu nowoczesnych aranżacjach. Poza tym, kamienie dekoracyjne do salonu odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania czy otarcia. W przeciwieństwie do zwykłej farby czy tapety znacznie łatwiej zakamuflują wszelkie niedoskonałości, jakie mogą pojawić się na ścianie na skutek zwykłej eksploatacji mieszkania. Poza tym, w zależności od wybranego kamienia dekoracyjnego do salonu, taki materiał może odznaczać się też łatwością utrzymania w czystości. Przykładowo, granit lub łupek nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych, a piaskowiec, marmur i trawertyn są praktyczne w utrzymaniu po impregnacji.

Kamień dekoracyjny w salonie to sprawdzony sposób na elegancką, naturalną i ponadczasową dekorację wnętrza. Warto postawić na takie rozwiązanie, poszukując wykończenia praktycznego i estetycznego jednocześnie. Kamienne płytki na ścianie salonu z pewnością staną się sercem całej aranżacji.

Dodaj komentarz