Jak dbać o meble ogrodowe

Pewnie zastanawiasz się nad tym, w jaki skuteczny sposób możesz dbać o swoje meble ogrodowe. W końcu chcesz, by Ci służyły jak najdłużej. Rzeczywiście producenci podpowiadają, w jaki sposób można je konserwować, a także zabezpieczać na okres zimowy. Jednak nie we wszystkich przypadkach, będziemy dysponować gotowymi instrukcjami.

Meble ogrodowe z drewna

Decydując się na zakup mebli drewnianych do ogrodu, na pewno powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, czy rzeczywiście możemy po nich spodziewać się wysokiej trwałości przez lata. Rzeczywiście, jeśli kupujemy meble od sprawdzonego producenta, to nie musimy się niczego obawiać. Czasami jednak dysponujemy zestawem mebli drewnianych, które nie miały w dniu zakupów żadnej instrukcji, a także zbyt wielu danych technicznych, byśmy wiedzieli, czego możemy się po nich ostatecznie spodziewać.

W takim razie, jeśli nie mamy pewności, czy drewno, z którego zostały wykonane meble, na pewno jest odporne na czynniki zewnętrzne, a w szczególności na wilgoć, powinniśmy po sezonie zaimpregnować.

Taki zabieg spokojnie będziemy mogli wykonać w domowych warunkach. Wystarczy w tym celu kupienie odpowiedniego preparatu, jakim będzie na przykład impregnat do drewna lub lakierobejca. Warto poszukiwać środków, które nie będą w żaden sposób zmieniały koloru. Chyba, że przy okazji, chcemy wprowadzić nieco szaleństwa, a także całkowicie przemalować swoje drewniane meble do ogrodu. Pamiętajmy oczywiście o tym, żeby przed pomalowaniem, koniecznie nieco zmatowić powierzchnię mebli. Wtedy mamy pewność zdecydowanie lepszej przyczepności preparatu.

Meble metalowe

Jeśli mamy meble metalowe, to zawsze nasuwa się myśl, czy aby na pewno nie musimy się obawiać tego, że na ich powierzchni prędzej, czy później pojawi się rdza. Na pewno byśmy nie chcieli takiego efektu. Chcąc się przed nim uchronić, znowu możemy podążyć do marketu budowlanego, w którym znajdziemy bardzo wiele ciekawych propozycji. W tym między innymi rozmaite lakiery oraz spraye do metalu, które nie tylko konserwują, ale również wyśmienicie zabezpieczają przed rdzą.

Meble ogrodowe, a zima

Raczej w ostatnich latach, nie musimy się obawiać bardzo mroźnych zim, a także wielodniowych opadów śniegu. Jednak, te pory roku charakteryzują się ostatnio rzeczywiście bardzo dużą wilgocią, chociażby ze względu na to, że nie brakuje opadów deszczu. Producenci mimo wszystko, już zapobiegawczo informują potencjalnych użytkowników, o tym by odpowiednio zabezpieczać meble ogrodowe w czasie chłodniejszego sezonu. Tutaj czasami wystarczy tylko specjalne nakrycie mebli foliowymi lub materiałowymi workami. Oczywiście należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Takie meble możemy spokojnie złożyć w jednym miejscu, na przykład w altanie.

Jeśli jednak mamy tylko możliwość przechowywania ich w suchym i dość ciepłym miejscu, przynajmniej osłoniętym od mrozów, to nie zwracajmy uwagi na wszelkie zalecenia, tylko okryte meble ogrodowe natychmiast schowajmy w garażu bądź na strychu, gdy tylko uznamy, że sezon na przesiadywanie w ogrodzie, rzeczywiście dawno się już skończył.

Czyszczenie mebli ogrodowych

Czasami nie musimy czekać aż do bardzo chłodnych, lub deszczowych dni, które charakteryzują jesień oraz zimę. W czasie niejednych wakacji mamy do czynienia właśnie z takimi dniami, kiedy na brak opadów, a także błota niestety nie możemy narzekać. Ostatnią rzeczą o jakiej myślimy w takich chwilach, jest oczywiście chowanie mebli ogrodowych. Zresztą przecież producenci zapewniają, że są one wyjątkowo odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. W takim razie pozostaje nam jedynie troszczyć się o to, by później po takiej nawałnicy lub bardzo obfitych opadach deszczu, doprowadzić je do stanu idealnego. Najczęściej wystarczy tylko zwykła woda z płynem do mycia naczyń lub innym delikatnym detergentem, który pozwoli na szybkie pozbycie się brudów. Jednak warto wcześniej zapoznać się z konkretnymi zaleceniami ze strony producentów, jakie środki oraz sposoby możemy stosować, bez obaw o uszkodzenie materiału oraz tworzywa, z jakiego są one rzeczywiście wykonane.

Tylko sprawdzone meble ogrodowe

Chyba nie trzeba tłumaczyć, że lepiej jest poszukać w pierwszej kolejności dobrej jakości mebli ogrodowych, niż później niestety borykać się z rozmaitymi trudnościami, by tylko w jakiś sposób meble przetrzymały do kolejnego sezonu. Sprawdzone meble ogrodowe bez żadnego problemu znajdziemy między innymi na http://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe. Oczywiście zanim zdecydujemy się na zakup wybranego zestawu, warto jeszcze dokładnie zapoznać się z ich charakterystyką. Producenci dokładnie opisują, w jaki sposób zostały one zaimpregnowane, czy też jakiej dodatkowej ochrony lub konserwacji będą potrzebowały w kolejnych latach użytkowania. Najważniejsze jest jednak to, by podczas zakupu mebli do ogrodu bądź na taras, nie kierować się wyłącznie niską ceną. Ponieważ rzeczywiście takie meble mogą nie wytrzymać zbyt długo. Wtedy niestety przekonamy się o tym, że wydatek był stosunkowo większy, w przeliczeniu na ilość sezonów, w jakich nam konkretne meble służyły.

Aranżacja - meble ogrodowe

Meble ogrodowe ciemne

Komentarzy: 3 “Jak dbać o meble ogrodowe”

  1. Pingback: Remonty, wykończenia, aranżacje – przegląd artykułów | Portal Remontowy
  2. Trackback: Remonty, wykończenia, aranżacje – przegląd artykułów | Portal Remontowy

Dodaj komentarz