Trawa z rolki – Dla kogo?

sztuczna trawa

Ogrody są postrzegane jako miejsce odpoczynku i relaksu po długim i ciężkim dniu w pracy. Właściciele ogrodów dokładają wszelkich starań, aby tereny te wyglądały jak najlepiej. Prace ogrodowe jednakże nie należą do najłatwiejszych. Potrzeba przy nich sporo doświadczenia, wiedzy i narzędzi. Dla osób, które nie mają tyle czasu, aby ciągle dbać o ogród, przygotowano wiele ciekawych udogodnień. Należy do nich, chociażby trawa w rolce. Jest to rozwiązanie bardzo popularne. Korzysta się z niego nie tylko w ogrodach, ale też na działkach czy nawet na terenach miejskich. Warto zatem dowiedzieć się co nieco na temat trawy w rolkach. Jakie posiada ona zalety i jak należy ją pielęgnować?

Zalety posiadania trawy w rolkach – Co warto o nich wiedzieć?

Popularność, jaką posiada trawa z rolki bierze się zapewne z jej prostoty. Ułożenie jej nie należy do czynności trudnych. Całą sprawę ułatwia też fakt tego, że producenci trawy najczęściej sami oferują położenie jej na powierzchni wskazanej przez klienta. Dzięki temu po paru chwilach można cieszyć się ciekawie i zadbanie wyglądającym trawnikiem. Wygląda on tak samo naturalnie jak ten zasiany własnoręcznie. Dużą zaletą posiadania takiego trawnika jest również możliwość ułożenia go na niestandardowych powierzchniach. Mowa tutaj o terenach ukośnych, które są problematyczne przy zasiewie. Deszcze skutecznie wypłukują nasiona z takich terenów. Tworzy to w efekcie nieładnie wyglądające ubytki w trawie. Dzięki trawnikowi w rolce, zjawisko takie nie występuje. Istotną kwestią posiadania trawnika w rolce jest również jego pielęgnacja. Nie należy ona jednak do trudnych rzeczy.

Jak należy pielęgnować trawnik w rolce?

Ogólnie rzecz biorąc, trawniki z rolki nie wymagają wiele od posiadacza. Najważniejsze jest regularne podlewanie jak też koszenie. Pierwsze koszenie wykonuje się, gdy trawa nie doszła jeszcze do 10 cm. Kolejny ważny aspekt to nawożenie. Do końca sierpnia należy używać nawozu o większej zawartości azotu. Gdy nadchodzi wrzesień, należy wymienić go na nawóz jesienny.

Dodaj komentarz