Domy modułowe – czy prosta bryła musi być nudna?

domy modułowe

Domy modułowe coraz śmielej wkradają się do krajobrazu większości miejscowości na całym świecie. Pojawiają się nawet na bardzo wymagających terenach, często dziwnych i niedostępnych dla standardowego budownictwa lokalizacjach. Pomimo prostej formy, mogą być nowoczesne i przyciągać wzrok. Są mobilne, co dla wielu jest też niewątpliwie najbardziej atrakcyjnym aspektem, który za nimi przemawia. Czy decydując się na jego zakup jesteśmy skazani na nudny projekt? Absolutnie nie.

Projekty nowoczesnych domów modułowych

Nowoczesność nie jest zarezerwowana wyłącznie dla tradycyjnego budownictwa. Domy modułowe również mimo dość prostej formy, mogą stać się reprezentantami niesztampowych i bardzo ciekawych rozwiązań. Projekty domów nowoczesnych, nie omijają więc modułów. Wystarczy wziąć pod lupę kilka materiałów, które można w nich zastosować.

Nie jest też prawdą, że każdy dom modułowy musi być złożony na jedną modłę tylko z uwagi na fakt, że składa się z części. Każda z nich może przybrać zróżnicowaną formę, gdzie znajdzie się przestrzeń m.in. na mały taras, balkon czy też werandę. Technologia nieustannie się rozwija, więc wiele wskazuje na to, że będziemy mogli pozwolić sobie niebawem na dużo śmiałych rozwiązań.

Drewno i przeszklenia w domach modułowych

Po pierwsze: drewno. Tutaj stoimy przed dokonaniem wyboru pod tytułem: domy modułowe z keramzytobetonu czy domy modułowe szkieletowe. W przypadku drugiego typu, jego szkielet może być wykonany zarówno z drewna, jak i stali. W zależności od tego, na którą opcję się zdecydujemy, będziemy musieli zastosować różne materiały. Mowa o piance poliuretanowej, bądź też wełny mineralnej.

Bardzo często w projektach nowoczesnych domów modułowych stosuje się także przeszklenia, które świetnie otwierają wnętrze zarówno na naturę, jak i otoczenie. Najczęściej w tego typu przestrzeniach aranżowane są – ze względu na dużą ilość światła – strefy dzienne. Doskonale odnajdzie się więc tam zarówno salon, jak i kuchnia.

Nowoczesność może przejawiać się nie tylko na zewnątrz budynku, ale także i w środku. Z racji tego, że domy modułowe są ukłonem w kierunku energooszczędności, w środku nie może zabraknąć naturalnych materiałów. Doskonale komponują się one z otwartą przestrzenią. Nadają wnętrzu niesamowitego charakteru, elegancji i jednocześnie nowoczesnego tonu. Moduły świetnie współgrają ze stylem skandynawskim, jednak nie jest powiedziane, że stanowi on jedyne rozwiązanie. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Nowoczesność, to także dodatki. Można nimi świetnie zagrać, aby stworzyć niesztampową stylizację, w której zarówno będzie się dobrze mieszkać, jak i cieszyć nią oko.

Dodaj komentarz